Stencil Spreyi Yerine Alternatif Olarak Ne Kullanılır?

Hobi ve dekorasyonlar için uygulanan boyama teknikleri içerisinde birçok çeşit bulabilmek mümkündür. Stencil uygulamaları da bu boyama çeşitleri arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı geometrik şekil ve yazıların yüzeylerde kullanılabilmesi için üretilen ürünler, stencil şablonlar olarak karşımıza çıkar. Bu stencil şablonları genel olarak ahşap boyamada tercih edilmektedir.

Stencil şablonların yüzeylere iyi bir şekilde tutturulması gerekmektedir. Bunun için de yapıştırıcılar kullanılır. Bu malzemeler cadence stencil ve rich stencil yapıştırılardır ancak stencil spreyi yerine alternatif olabilecek başka yapıştırıcı türleri de bulunmaktadır. Alternatif yapıştırıcı çeşitleri yaygın olarak kullanılan yapıştırıcılar ile aynı işlevi görmektedir.  

Globmann Hızlı Yapıştırıcı

Ev dekorasyonu çalışmalarını renklendirmek için bazı malzemeler gereklidir. Globmann hızlı yapıştırıcı çeşitleri de hem dekorasyon parçası hem de büyük yardımcılardan birisidir. İki bileşene sahip bu yapıştırıcı içerdiği özellikler sayesinde stencil spreyi yerine alternatif olabilir. Globmann yapıştırıcıların kullanım alanları oldukça geniştir ve birçok yapıştırma yönteminde kullanılabilir.

Bu ürünler, uygulandıkları yüzeyleri saniyeler içinde yapıştırabilir. Son derece güçlü bir yapıştırıcı olduğundan mükemmel tutuculuk özelliği barındırır. Kolay ve pratik bir kullanıma sahiptir. Hızlı yapıştırma işlemlerinin olduğu her yerde uygulanabilir. Ahşap, kauçuk, deri ve metal malzemelerde uygulanabilir. Ayrıca dekorasyon tamiri, ahşap, aksesuar gibi ürünlerin yapıştırılma işlemlerinde kullanılabilir.

Cadence Magic Fix Yapıştırıcı

Genel amaçlı yapıştırıcı olan bu ürünler su bazlı malzemelerdendir. Magic fix, kuruduğunda şeffaf olan bir üründür ve güçlü bir yapıştırıcıdır. Özellikle cam, ahşap, polyester ve seramik gibi nesnelerin yüzeylere yapıştırılması için kullanılır. Bu özellikleri içerdiği için stencil spreyi yerine alternatif ürün olarak karşımıza çıkabilir.

Magic fix yapıştırıcılar kullanıldıkları zaman beyaz bir görüntü oluşturur. Ancak kurudukları zaman tamamen şeffaf bir görünüme kavuşur. Şeffaf bir ürün oldukları için yüzeyler bırakılan yapıştırıcı izlerini görmek mümkün değildir. Yüzeylere uygulandığında yapışma süresi oldukça hızlıdır. Özel bir yapıştırıcı türü olan magic fix malzemelerin içerisinde sağlığa zararlı maddeler bulunmamaktadır. Ayrıca hobi dekorasyonları yanı sıra bu ürünü çocuklarda kullanabilir.

Porselen Peçete Yapıştırıcı

Stencil spreyi yerine alternatif sayılabilecek bir diğer malzeme porselen peçete yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcı türü genel olarak dekorasyon işlerinde kullanılmaktadır. Peçetelerin yapıları oldukça ince olduğundan dolayı bu yapıştırıcılar, ince kağıt zeminine uygulanması için üretilmiştir. Porselen peçete yapıştırıcıların içerisinde sağlığa zararlı herhangi bir madde bulunmamaktadır.

Bu yapıştırıcıların kullanıldığı yüzeylerde farklı desenler ve renklendirmeler yapabilmeniz mümkündür. Böylece evinize estetik ve güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Peçete yapıştırıcıların dayanıklı yapıları vardır ve uzun süreli kullanılabilir. Her yüzeye rahatlıkla uygulanabilen özelliklere sahiptir. Hobi ve süsleme işlerinizde sıklıkla kullanabileceğiniz yapıştırıcılardandır. Kokusuzdur, su ve sabun ile temizlenebilir. İçerisindeki güçlü bileşenler sayesinde az miktarda kullanılması istenilen sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Süt Varak Mixion Yapıştırıcı

Değişik sanat malzemelerini yapıştırmak amacıyla kullanılan su bazlı ürünlerdendir. Su bazlı malzemeler oldukları için sağlığa zararlı maddeler içermez. Süt varak mixion yapıştırıcı ürünleri, süsleme ve hobi sanatlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yapıştırıcılar kullanıma hazır bir şekilde üretildikleri için yüzeylere uygulama süresi oldukça hızlı gerçekleşir. Hızlı şekilde kullanıldıkları için sulandırılmadan kullanabilirsiniz.

Süt varak mixion yapıştırıcı malzemeleri, fırça ve sünger gibi eşyalar ile uygulanabilir. Yüzeylere sürüldükten sonra şeffaf bir görünüm alır. Bu yapıştırıcı kurumadan su ve sabunla yıkanmalıdır. Boyanmış olan yüzeylerdeki boya kuruduktan sonra arzu edilen yerlere varak mixion sürülebilir. Bu yapıştırıcının şeffaf bir görünüm alabilmesi için mixion işleminin kuruması beklenir. Süt varak mixion yapıştırıcı malzemeleri hassastır ve hata yapmamaya dikkat edilmesi gereklidir. Ayrıca Stencil spreyi yerine alternatif kullanım olarak karşımıza çıkar.